Emrah MUTLUER KİMDİR?
Bu içerik 14.875 kez okundu
Emrah MUTLUER

1981 Ankara doğumlu. İlk, orta, lise ve üniversiteyi Ankara’da okudu.

2004 yılında Gazi Üniversitesi Endüstriyel Sanatlar Eğitim Fakültesi Endüstriyel Teknoloji Öğretmenliğinden mezun oldu. 2005 yılında Edirne İpsala Atatürk İlköğretim okulunda İş Eğitimi öğretmeni olarak göreve başladı. 2009 yılında Kastamonu Elyakut İlköğretim Okulu’nda görev yaptı. Aynı yıl Kırklareli Merkez Atatürk Ortaokulu´na tayin oldu.

2014 yılında Kırklareli Üsküp Atatürk Ortaokulu´nda görevine başladı.  2017 yılında bu okulda müdür yardımcılığı görevine başlayan Mutluer halen bu görevini sürdürmektedir.

Meslek hayatında uzun yıllar boyunca Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenliği yaparak öğretmenlerin bilgisayar okur yazar olması eğitimlerinde görev aldı. Bu amaçla Edirne il genelinde yüzlerce öğretmene hizmet içi eğitim, velilere ve öğrencilere de halk eğitim bünyesinde kurslar verdi.

Kastamonu İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yine Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenliği ve MEBBİS Bilgi İşlem yöneticiliği yaptı. Kastamonu’da bilgisayar öğretmenlerinin yetiştirilmesi konusunda Cisco eğitimleri verdi. Kastamonu’da görev yaptığı süre içerisinde il milli eğitim müdürlüğünün web sitesini, müdürlüğün tüm grafik tasarım ve baskı işlemlerini yaptı.

Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde yine Eğitici Bilgisayar Formatör Öğretmenliği ve AR-GE bölümünde çalıştı. Görev yaptığı süre içerisinde il milli eğitim müdürlüğünün web sitesini, müdürlüğün kurumsal kimlik çalışmalarını, tanıtım videolarını, proje çalışmalarını ve basın ile ilişkilerini yönetti.

Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında yönetici olarak görev yapan Mutluer, halen Lider Eğitimci Yazarlar Derneği Kırklareli İl Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Mutluer, Milli Eğitim Bakanlığı hizmet içi eğitim kurslarında görev alarak, İntel Öğretmen Programı (Karma Eğitim Modeli), Cisco Bilişim Teknolojilerinin Temelleri BTT1, Temel Düzeyde Web Tasarım Kursu (Dreamweaver-html-xhtmtl),  Cisco CCNA Discovery 1 Eğitimi Kursu, Bilişim Teknolojileri Formatör Öğretmen Eğitimi Kursu eğitimleri verdi.

2014 yılından bu yana Üsküp Atatürk Ortaokulu’nda görevine devam eden Mutluer, burada öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için sanattan, spora, bilimden kültüre her türlü etkinliği gerçekleştirmektedir. Yine öğrencileriyle birlikte elektrik, elektronik, tiyatro, profesyonel sunuculuk, fotoğrafçılık, kısa film çekimleri, hayvan sevgisi, yıl sonu gösterileri ve halkoyunları gibi çalışmalarına devam etmektedir. Çalışmalarının bir çoğu da ulusal basında yer aldı. 85 mevcutlu okulun web sitesi 2018 yılını Türkiye’de ilk 20’de yer alarak tamamladı.

Mutluer, okulunda Güven Kantini ve Askıda Harçlık projelerini uygulayarak, öğrencilerinde doğruluk, dürüstlük, güven, birlik beraberlik, dayanışma gibi değerlerin kalıcı hale gelmesini sağladı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile ilgili konularda genelde bakanlığa, yerelde valiliğe yardımcı olmak üzere eğitimde yaşanan sorunlar ve çözüm önerilerini eğitimci yazar kimliğiyle yazarak çözümüne katkı sağladı.

Görev yaptığı süre içerisinde ihtiyacı olan herkese elinden geldiğince yardımcı olarak, öğretmenliğin sadece derse girip çıkmak olmadığını, yaşadığı yörede, bölgede herkesle etkileşime girerek, yakın çevrenin okula ve okulun eksiklerine daha duyarlı olmalarını sağlayarak, okul veli çevre iş birliğini en üst düzeye çıkarmaya çalıştı.

14 Haziran 2019 tarihinden itibaren de Kırklareli İmam Hatip Ortaokulu'nda Teknoloji ve Tasarım öğretmeni olarak görev yapmaktadır. 

Çeşitli STK’ların basın ve bilişim danışmanlığını da yapan Mutluer, “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” şiarı ile çalışmalarına devam etmektedir.